Y
Ü
K
L
Ü
Y
O
R

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

Lazer epilasyon, cildinize zarar vermeden istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan sağlıklı bir operasyondur. Uzun süreli etki gösteren bu operasyon ile vücudunuzun her bölgesinde tüyleriniz ile mücadelenize son verebilir, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
Lazer epilasyonun istenen etkiyi göstermesi ve kalıcı olması için düzenli aralıklarla seanslarının uygulanması gerekir. Horizon estetik uzmanları tarafından planlanacak seanslar ile tüylerinize kalıcı olarak elveda diyebilirsiniz.
Bu yazımızda lazer epilasyon nedir, ne işe yarar ve lazer epilasyon nasıl yapılır sorularınızı cevaplandıracağız.
 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, kılların istenmediği bölgelerde lazer ile kıl köklerinin yok edilmesi işlemidir. Lazer ışınları, milisaniyelik atışlar ile ilgili bölgelere uygulanır ve vücudumuzdaki kıllarda var olan melanin pigmenti (kıllarımıza renk veren pigment) lazer ışınlarını emerek, kılların kök bölgesinde ısı oluşumunu sağlar. Oluşan ısı enerjisi kıl köklerinde tahrişi meydana getirir ve kalıcı olarak kıl köklerinin yok olması sağlanır.
 

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Etkisini Gösterir?


Kıl kökleri tek bir seansta işlevini kaybedemez ve tahriş olamaz. Bu yüzden lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye göre kaç seans uygulanacağı uzman hekimler tarafından belirlenir ve düzenli seanslar ile kıl kökleri kalıcı olarak ortadan kaldırılır. Bölgeden bölgeye farklılık gösterse de ortalama 6 seans ile 10 seans arasında lazer epilasyonun etkisi görülür.
 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon, cilt yapısı uygun olan, büyük kıl köklerine sahip kişilere uygulanabilir. 12 yaşından büyük her birey lazer epilasyon için bizlere başvurabilir. Fakat sedef hastalığına sahip olanlar, tüyleri beyaz olanlar, sivilce ilaçları kullananlar ve kalp piline sahip olanlar için lazer epilasyon yaptırmak uygun değildir.
 

Horizon Estetik ile Profesyonel Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, FDA onayı almış cihazlarda, uzman ekip tarafından yapıldığı takdirde sağlıklı ve kalıcı bir sonuç ortaya çıkartır. Cilt rengi, kılların yoğunluğu ve kalınlığını detaylı incelenerek doğru seans sayısı belirleyen uzmanlarımız, etkili bir lazer epilasyon işlemi uyguluyor. Sizler de vücudunuzdaki istenmeyen tüylere son vermek ve çok daha canlı, tüysüz, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için bizlere başvurun.


0 yorum

Yorum yap

Shape BG

E-Bülten Horizon

Sürekli gelişen ürün özelliklerimizi ve teknolojimizi takip edin. E-posta adresinizi girin ve bültenimize abone olun.

İletişim için;

+905327239363

info@horizonantalya.com

Yeşilbahçe Mah 1453 Sok 7. Eyiler Apt K:4, 1453. Sk., Muratpaşa/Antalya

Yol Tarifi Al