Y
Ü
K
L
Ü
Y
O
R
Beslenme Ve Diyet Genel Bilgilendirme

Beslenme Ve Diyet Genel Bilgilendirme

Beslenme Ve Diyet Genel Bilgilendirme

Sadece fit bir görüntünün oluşması için değil hayatın daha kaliteli yaşanması için beslenmeye mutlaka dikkat edilmesi gerekiliyor. İnsanın dış görünüşünden ziyade içinin güzel olması en önemli durumdur. Çünkü iç organlarının sağlığı bedenin dışına da olumlu şekilde yansır. Bu da düzenli ve dengeli beslenme ile sağlanmalıdır.

Vücudun ihtiyaç duymuş olduğu besin maddeleri mutlaka düzenli şekilde alınmalıdır. Eğer kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini bilmiyorsa bir uzmandan destek alarak gerekli programı oluşturmalıdır. Hayatı boyunca da bu dengeli programa uymalıdır. Diyet olarak görülmemeli dengeli ve düzenli beslenmek bir hayat biçimi haline getirilmelidir.

Vücut Kitle İndeksi Doğrultusunda Diyet Uygulanabilir

Boy ve kilo ile yapılan işlemler doğrultusunda vücut kitle indeksi hesaplanır. Vücut kitle indeksini uzmanlar değerlendirerek kişiye kilo vermesi ya da alması için sağlıklı bir diyet oluşturabilir. Kilonun boyun metrekaresine bölünerek hesaplanan bir ölçüdür. Çıkan sonuç 19 ile 25 arasındaysa beden normal sayılır. Ancak sınırların alt ve üstünde bulunan kişiler beslenmelerine dikkat etmelidir.

Shape BG

E-Bülten Horizon

Sürekli gelişen ürün özelliklerimizi ve teknolojimizi takip edin. E-posta adresinizi girin ve bültenimize abone olun.

İletişim için;

+905327239363

info@horizonantalya.com

Yeşilbahçe Mah 1453 Sok 7. Eyiler Apt K:4, 1453. Sk., Muratpaşa/Antalya

Yol Tarifi Al